کاشت درخت

کاشت درخت

مدیر ۱۳۹۸/۱۰/۰۸

کمپین جهانی کاشت درخت

درخت یکی از زیباترین آفریده ها و سرچشمه روزی خداوند در زمین می باشد. جلوه ای گویا از بزرگی پروردگار. درخت از سویی مظهر آبادانی و حیات است و از سوی دیگر قلب تپنده تولید اکسیژن و جذب گازهای سمی از جمله دی اکسید کربن به حساب می آید.

 در واقع می توان گفت که آب و درخت موجب حیات و زندگی هستند. بواسطه این امر همه، از شما دعوت می کنیم تا با پیوستن به کمپین درختکاری و دست در دست همدیگه، با استفاده از کمترین امکانات موجود یعنی چند دانه بذر (هسته میوه)، گامی مفید در جهت بهبود طبیعت اطرافمان برداریم.

 

پیشنهاد می گردد هنگامی که قصد داریم تا برای تفریح و گردش به بیرون شهر برویم، همراه خود چند دانه بذر (هسته میوه) داشته باشیم تا در جاهاییکه دارای شرایط مناسب رویش گیاه (و آب کافی) باشد، بذرهای خود را در زمین بکاریم. توجه داشته باشید که برای کاشت بذر می بایست ابتدا مقداری آب روی زمین ریخته تا نمناک شود سپس انگشت خود را در این قسمت از زمین که نمناک شده فشار دهیم تا حفره ای به اندازه دو بند انگشت ایجاد گردد. حال بذر را داخل حفره ایجاد شده گذاشته و روی آن را با خاک پر می کنیم. در نهایت مقدار کمی آب روی خاک می ریزیم.